Wszystkie Wpisy>Otulacze, jako sposób na otulenie w gorące dni.

Otulacze, jako sposób na otulenie w gorące dni.

Otulacze, jako sposób na otulenie w gorące dni.

Skóra naszych dzieci potrzebuje szczególnej troski i bezpiecznych tkanin. W takie upalne dni, jakie nadeszły musimy szczególnie dbać o to, aby tkanina w jaką otulamy dziecko nie doprowadziła do przegrzania. 

Po pierwsze muślin, czyli jedna z najdelikatniejszych i najprostszych tkanin. Jej luźne sploty, delikatność i właściwości "oddychajace" chronią skórę przed przegrzaniem i zapewniają odpowiedni poziom ciepła.Muślin dodatkowo po wielokrotnym praniu nie traci swych właściwości, a zyskuje na miękkości.

Bambus, czyli nasza druga tkanina, również delikatna i miękka. Tkanina bambusowa nie gromadzi kurzu ani roztoczy, dodatkowo ma właściwości bakteriobójcze i antygrzybiczne, około 70% mikroorganizmów jest w naturalny sposób eliminowanych z powierzchni tkaniny, co uniemożliwia powstawanie jakiegokolwiek nieprzyjemnego zapachu. Pod tą tkaniną latem będzie o 2-3 stopnia mniej, zaś zimą odpowiednio więcej.

Przy otulaniau noworodka lepszy będzie muślin, ponieważ jest mniej śliski. Natomiast chłonny, przewiewny i jedwabisty bambus sprawdzi się u starszych dzieci, podczas wakacji, na plaży czy na basenie.
Dodaj Komentarz