Wszystkie Wpisy>Jesień- jak przetrwać?

Jesień- jak przetrwać?

Jesień- jak przetrwać?

Przyszła do nas jesień. Są tacy, którzy lubią tę porę roku, zwłaszcza jeśli jest piękna, słoneczna, mieniąca się różnorodnymi barwami liści - prawdziwa złota polska jesień. Inni przeciwnie, wzdrygają się na samą myśl o tej porze roku.

Niskie temperatury, coraz krótsze dni, brak słońca, długie chłodne wieczory, brak energii. Zastanawiamy się jak przetrwać ten czas? Jak dodać mu uroku? Sposobów jest wiele. Niektórzy mają swoje wypróbowane, inni ich szukają.

Kilka metod na umilenie jesieni:

1. Łap promienie słoneczne i korzystaj ze świeżego powietrza. Jeśli pogoda nie jest sprzyjająca, postaraj się wyjść choćby na krótki spacer. Nawet 10 minut ma drogocenny wpływ na Twoje samopoczucie.

2. Postaw na aktywność. Nie od dziś wiadomo, że ruch ma zbawienny wpływ nie tylko na zdrowie fizyczne, ale również na psychikę.

3. Wybierz się po jesienne skarby. Jest ich wiele. Grzyby, kasztany, żołędzie, jarzębina i kolorowe liście. Nie wszyscy zbierają grzyby, ale wyprawa z dzieckiem po kasztany, robienie ludzików i dekoracji z liści to sama radość.

4. Otaczaj się kolorowymi przedmiotami. Kiedy pada deszcz warto założyć kolorowe kalosze i wybrać barwną parasolkę.

5. Zadbaj o odpowiedni klimat w mieszkaniu. Nie musimy radykalnie zmieniać wnętrza i wydawać kroci. Warto jednak pomyśleć o klimatycznych dodatkach, które wprowadzą ciepły nastrój. Świetnie sprawdzą się kolorowe poduchy na Twojej sofie. Dobrze mieć obok siebie koc, którym okryjesz się podczas popołudniowej drzemki. Brąz, czerwień, szary, fiolet, beż, ciemna zieleń i złoto to kolory, które z pewnością sprawdzą się w tym okresie.

6. Pamiętaj o dodatkowym oświetleniu mieszkania. Doskonale sprawdzą się świetlne girlandy i różne świece, których blask wprowadzi ciepły klimat.

No Category Products at this time