Wszystkie Wpisy>Dziecko idzie po raz pierwszy do przedszkola

Dziecko idzie po raz pierwszy do przedszkola

Dziecko idzie po raz pierwszy do przedszkola

Być może Twoje dziecko jeszcze nie myśli o pierwszym dniu w przedszkolu, ale Ty zaczynasz się stresować dużo wcześniej. Warto, abyście oboje byli przygotowani do tej ważnej chwili. Wskazane jest powolne przyzwyczajanie dziecka do tego faktu. Świetnie sprawdza się wprowadzanie odpowiednich nawyków, docenianie samodzielności Malucha oraz umiejętnie angażowanie w przygotowania. Pozwól dziecku pomagać przy kompletowaniu wyprawki . Może samo wybrać np. pościel lub kocyk, który razem spakujecie do przedszkolnego worka. W ten sposób poczuje się odrobinę pewniej.

Wyprawka do przedszkola

Bez względu na to czy posyłasz dziecko do przedszkola prywatnego czy placówki państwowej potrzebna będzie wyprawka. Różnią się one nieco w różnych przedszkolach, ale jest lista rzeczy, które potrzebne będą w każdym z nich. Są to:

• Komplet pościeli np. kocyk i poduszka
• Piżamka
• Szczotka i pasta do zębów oraz plastikowy kubek
• Komplet ubrań na zmianę
• Kapcie
• Materiały i przybory piśmiennicze (bloki, kredki, farby, nożyczki, klej, pędzle, itp.). Przedszkola zwykle podają dokładną listę.

Leżakowanie w przedszkolu

Dzieci w przedszkolu przebywają większą część dnia i muszą poddać się regułom jakie tam obowiązują. Wspólne zabawy z dziećmi to ulubiona część pobytu w przedszkolu, natomiast poobiednia drzemka dla większości z nich stanowi w najlepszym przypadku czas nudy, a w najgorszym dodatkowy stres. Aby umilić te chwile warto zaopatrzyć dziecko w ulubioną pościel czy mięciutki kocyk Minky oraz pamiętać o maskotce do przytulania. Są przedszkola, w których nie przynosi się przytulanek czy zabawek domowych lub można je przynosić raz w tygodniu. W takich wypadkach proponujemy super rozwiązanie- Kocyk Minky Bunny -kocyk i maskotka w jednym :).

Teraz drzemka w przedszkolu nie będzie już straszna :)

No Category Products at this time